OTA YHTEYTTÄ

Pekka Toivanen (FT), Professori UEF. Erikoisosaaminen: Hahmontunnistus, koneoppiminen
Yhteystiedot: pekka.toivanen@uef.fi
Puh: +358405439021

Oluwafemi Samson Balogun (FT, FM, LuK Tilastotiede), Vieraileva tutkija, UEF.
Erikoisosaaminen: Koneoppiminen, tilastollinen analyysi ja Big data, syväoppiminen.
Yhteystiedot: samson.balogun@uef.fi
Puh: +358465875011

Aki Happonen (DI Tietotekniikka , LitM) TKI Asiantuntija, Savonia-ammattikorkeakoulu. Erikoisosaaminen: Projektin hallinta, Innovaatio, Biomekaniikka
Yhteystiedot: aki.happonen@savonia.fi
Puh: +358447856033

Keijo Haataja (FT), Projektipäällikkö UEF, TKT-laitos, Kuopion kampus. Erikoisosaaminen: Projektinhallinta, Rahoituksenhaku, Tekoäly, VR/AR/MR/XR, Laskennallinen älykkyys, Koneoppiminen, Langaton kommunikointi, IoT ja Tietoturva
Yhteystiedot: keijo.haataja@uef.fi
Puh: +35850 527 2359

Asmo Jakorinne (FM), TKI Asiantuntija, Savonia.
Erikoisosaaminen: Prosessinohjaus, Mittausjärjestelmät, IoT.
Yhteystiedot: asmo.jakorinne@savonia.fi
Puh: +358447855597

Timo Lassila (Sähkötekniikan insinööri amk), Testausinsinööri.
Erikoisosaaminen: Esineiden Internet (Internet of Things)
Yhteystiedot: timo.lassila@savonia.fi
Puh: +358 44 785 6060

Jarmo Matilainen (TkL, FK), Erityisasiantuntija, digitaaliset teknologiat, Savonia-ammattikorkeakoulu.
Erikoisosaaminen: ICT-, ohjelmisto- ja kiinteän & langattoman tietoliikenteen liiketoiminnat sekä niiden johtaminen
Yhteystiedot: jarmo.matilainen@savonia.fi
Puh: +358501760

Jussi Nivamo (Insinööri) Tutkimusinsinööri, Savonia AMK.
Erikoisosaaminen: Tietoverkkotekniikka.
Yhteystiedot: jussi.nivamo@savonia.fi
Puh: +358 44 785 6012

Gedi Skog (Tietotekniikan insinööri amk), Projekti-insinööri, Savonia.
Erikoisosaaminen: Ohjelmointi
Yhteystiedot: gedi.skog@savonia.fi
Puh: +358447856280

Arto Toppinen (DI elektroniikka, yliopettaja)
Erikoisosaaminen: Internet of Things.
Yhteystiedot: arto.toppinen@savonia.fi,
Puh: +358447856222

Iiro Lievonen (LuK Tietojenkäsittelytiede), Hankesuunnittelija, UEF. Erikoisosaaminen: Verkkosivujen kehittäminen, Ihmisen ja tietokoneen välinen vuorovaikutus.
Yhteystiedot: iiro.lievonen@uef.fi
Puh: +358447847906

Lidia Tekeste Ghebreamlak (Tietokonetekniikan kandidaatti, Tietojenkäsittelytieteen maisteri, MSc in), Hankesuunnittelija ja opiskelija, UEF. Erikoisosaaminen: Tekoäly mallien ohjelmointi, Koneoppimisen mallit, Kuvan tunnistus ja segmentointi.

Yhteystiedot:lidia.ghebreamlak@uef.fi

Puh:+358417109657

Henri Järveläinen (Tietotekniikan insinööri AMK), Hankesuunnittelija UEF. Erikoisosaaminen: Full Stack -kehitys. Yhteystiedot: henri.jarvelainen@uef.fi

Markus Moilanen (Restonomi AMK), Hankesuunnittelija UEF, Markkinointi- ja viestintä vastaava DigiCenter NS. Erikoisosaaminen: Palvelumuotoilu, Tarinallistaminen,  Asiakaskokemus, Käyttäjäkokemus.

Yhteystiedot: markus.moilanen@uef.fi

Puh: +358 404123051

Jätä yhteydenottopyyntö

Tästä lomakkeelle