Ota yhteyttä2019-10-09T07:30:01+00:00

OTA YHTEYTTÄ

Pekka Toivanen (FT), Professori UEF. Erikoisosaaminen: Hahmontunnistus, koneoppiminen
Yhteystiedot: pekka.toivanen@uef.fi
Puh: +358405439021

Oluwafemi Samson Balogun (FT, FM, LuK Tilastotiede), Vieraileva tutkija, UEF.
Erikoisosaaminen: Koneoppiminen, tilastollinen analyysi ja Big data, syväoppiminen.
Yhteystiedot: samson.balogun@uef.fi
Puh: +358465875011

Aki Happonen (DI Tietotekniikka , LitM) TKI Asiantuntija, Savonia-ammattikorkeakoulu. Erikoisosaaminen: Projektin hallinta, Innovaatio, Biomekaniikka
Yhteystiedot: aki.happonen@savonia.fi
Puh: +358447856033

Asmo Jakorinne (FM), TKI Asiantuntija, Savonia.
Erikoisosaaminen: Prosessinohjaus, Mittausjärjestelmät, IoT.
Yhteystiedot: asmo.jakorinne@savonia.fi
Puh: +358447855597

Marko Jäntti (FT, KTM), Tutkimuspäällikkö UEF. Erikoisosaaminen: Digitaalinen murros, IT-palvelunhallinta, IT-tuen ja asiakaspalvelun prosessit
Yhteystiedot: marko.jantti@uef.fi
Puh: +358403552375

Timo Lassila (Sähkötekniikan insinööri amk), Testausinsinööri.
Erikoisosaaminen: Esineiden Internet (Internet of Things)
Yhteystiedot: timo.lassila@savonia.fi
Puh: +358504333834

Jarmo Matilainen (TkL, FK), Erityisasiantuntija, digitaaliset teknologiat, Savonia-ammattikorkeakoulu.
Erikoisosaaminen: ICT-, ohjelmisto- ja kiinteän & langattoman tietoliikenteen liiketoiminnat sekä niiden johtaminen
Yhteystiedot: jarmo.matilainen@savonia.fi
Puh: +358501760

Osmo Miinalainen (FM), TKI-suunnittelija, Savonia-ammattikorkeakoulu.
Erikoisosaaminen: Teollisuuden ja terveysalan mittaustekniikka, TKI-rahoitushakemukset.
Yhteystiedot: osmo.miinalainen@savonia.fi
Puh: +358447856227

Jussi Nivamo (Insinööri) Tutkimusinsinööri, Savonia AMK.
Erikoisosaaminen: Tietoverkkotekniikka.
Yhteystiedot: jussi.nivamo@savonia.fi
Puh: +358 44 785 6012

Mikko Pääkkönen (ins. (YAMK)), Tuntiopettaja, Savonia.
Erikoisosaaminen: Ohjelmistotuotanto, Full stack -kehitys, Identiteetinhallinta.
Yhteystiedot: mikko.paakkonen@savonia.fi
Puh: +358447856228

Gedi Skog (Tietotekniikan insinööri amk), Projekti-insinööri, Savonia.
Erikoisosaaminen: Ohjelmointi
Yhteystiedot: gedi.skog@savonia.fi
Puh: +358447856280

Arto Toppinen (DI elektroniikka, yliopettaja)
Erikoisosaaminen: Internet of Things.
Yhteystiedot: arto.toppinen@savonia.fi,
Puh: +358447856222

Juuso Väistö (Tohtorikoulutettava (Fysiologia), TtM), Nuorempi tutkija, UEF. Erikoisosaaminen: Digitaalinen murros terveydenhuollossa, Terveysteknologiat, Yritysten ja yliopiston yhteistyö, Lääke- ja terveystieteellinen tutkimus
Yhteystiedot: juuso.vaisto@uef.fi
Puh: +358403552384

Yhteydenottolomake